• מזון הוליסטי

מזון הוליסטי וחיות מחמד

בעשור האחרון גוברת המודעות לאיכות המזון שאנו צורכים. אנו בודקים היטב את מוצרי המזון שהם קונים על מנת לוודא שאין בהם חומרים משמרים וחומרי טעם וריח ושיש במזון הזנה ראויה. רבים נוטים להעדיף את מוצרי המזון החיים ולא את המשומרים בעלי חיי המדף הארוכים שתרומתם לבריאותינו מוטלת בספק. יש אף כאלה הסבורים כי תזונה טבעונית היא הנכונה ולא צורכים כלל מוצרים מן החי. כך או כך אין ספק שמזון הוא יסוד האנרגיה של גופינו וראוי לשים דגש על איכותו. ומה עם איכות המזון של חיית המחמד ?
בחנויות ממכר המדפים עמוסים במזונות מחברות שונות. לכל חברה קו מוצרים המותאם לגיל הכלב וגודלו. רובם מבוססי בשר ומכילים חלבונים, פחמימות, סיבים וכל הדרוש לתזונת הכלב. אבל האם אנו רוצים להאכיל אותם באוכל טוב או מצוין (בהנחה שאין הבדל משמעותי במחירים) ?
המזון ההוליסטי נבדל מהמזונות האחרים במקור ממנו הוא מגיע, באיכות ואף במראה. בבסיס הגישה ההוליסטית עומדת השאיפה לבריאות איזון ומניעה. במזון יהיו מרכיבים טבעיים בעלי השפעה חיובית על בריאותה של החיה ולא יהיו צבעי מאכל או חומרי שימור, טעם וריח. עם זאת על המזון להיות טעים ובעל רמת עיכול גבוהה. גם בטיול היומי תבחינו שהצואה הינה מרוכזת וללא ריחות נוראיים.
השבוע פגשתי בנציגי חברה המייבאת אוכל מסוג זה מגרמניה. הבשר האיכותי והזרעים מיוצרים בחוות גרמניות תחת פיקוח קפדני ותקני איכות מחמירים ועל האריזה אף מצוין "ראוי למאכל אדם".
כלבתי האישית שהינה סרבנית אוכל יבש מזה שנים זינקה על המזון בחפץ רב ואף חזרה לבקש עוד מנה. כשסיימה תלתה בי מבט האומר "עכשיו תורך לבדוק אם זה מיועד למאכל אדם".
המשך הסיפור שמור במערכת

0 Comments
0 Pings & Trackbacks

כתיבת תגובה