האכלת חתולי רחוב

כולנו פוגשים בחתולי הרחוב בסביבת מגורינו. לרוב הם רזים, כחושים ומשוטטים בלית ברירה ליד פחי הזבל על מנת לחפש מזון. אם בשל היעדר תקציב או היעדר תעדוף ראוי, הדאגה לבעלי החיים הללו בישראל הינו מינימאלי ומסתכם בעיקורים מועטים ברשויות המקומיות. כך או כך לא נראה שפעילות זו מספקת והחתולים ממשיכים להתרבות ללא פיקוח. התוצאה היא הרבה חתולים משוטטים  החשופים לפגיעת כלי רכב, נזקי החורף ורעב.

מאכילי החתולים

הינם אנשים טובי לב הרואים במצבם העגום של החתולים קריאה לפעולה. לא אחת ניתן לראות אותם יוצאים בשעות קבועות, לפינות קבועות ומאכילים עדת חתולים קבועה. גם חייהם של המאכילים לעיתים אינם קלים כאשר הם צריכים להתמודד עם דיירים שאינם "רואים בעין יפה" פעולות אלה. סיפרה לי ד', מאכילה קבועה מאזור קרית אתא, שלא אחת מתנכלים לה השכנים ואף מנסים לפגוע בה פיזית בתואנות שהחתולים נכנסים להם לגינה ומטרידים אותם. אותו שכן לא משכיל להבין שחתולים בסביבת ביתו תורמים לאיזון האקולוגי,  הוא מגן בפני נחשים, עקרבים, עכברים, ג'וקים וכולי. האכלה מסודרת בפינות האכלה ועיקור וסירוס אוכלוסיית החתולים מביאה לכך שהם מסתובבים רק במקומות שיועדו להם.  מוטב היה שאותו שכן יחבור לד' וביחד יאכילו את החתולים למען השכונה הנאה עם בתי הקרקע על כל דייריה – ההולכים על שתיים ועל ארבע.

אז אחרי שדיברנו בשבח טיפול בחתולי הרחוב, נסכם מה עוד אפשר לעשות למענם :

  1. סירוס\עיקור – לפנות לרשויות מקומיות ועמותות על מנת לעקר או לסרס את החתולים בקרבתכם. זיכרו שהחתול הוא חיה מוגנת ולכן אסור לפגוע בו או להעבירו מקום.
  2. האכלה – ניתן להאכילם בשאריות בשר או לרכוש אוכל מוזל לחתולי רחוב (מחנויות ממכר). יש לדאוג להאכיל בשעות קבועות, פעם ביום בשעות הערב, במקום מרוחק ושקט.
  3. בימי החורף הקרים אפשר לנדב שמיכה ומקום יבש לשהות בו.
  4. חתולים נוהגים להתחמם במנוע מכוניות בימי החורף. בידקו לפי שמתניעים.

למרות המחויבות שבהאכלה, מדווחים המאכילים על שביעות רצון עצומה מהפעולה. החתולים בהחלט יודעים להפגין את חיבתם למאכיל והקשר עם החתולים הוא חם ומתגמל. ואסכם במשפט שלאחרונה היה בכותרות : "לתת זה לקבל"……

  • cat1
  • cat2
  • cat4
0 Comments
0 Pings & Trackbacks

כתיבת תגובה