הבחורה הצעירה הביאה אליי את החתול כשעיניו במצב גרוע מאוד. היה זה חתול כבן חודש שחולץ מהרחוב עם עיניים מודלקות שכמעט יצאו מחוריהן. רחמיה נכמרו על החתול המסכן וביקשה שאעשה ככל יכולתי לרפאו ובמחיר נמוך ככל האפשר משום שאין לחתול בעלים. עקב מצבן הבלתי הפיך של העיניים וחשש שמא לא יוכל לתפקד ברחוב בלעדיהן שוחחנו על  אפשרות של המתת חסד. הצעירה דחתה רעיון זה מכל וכל והביעה בטחון שתמצא לו פתרון ובלבד שהחתלתול יינצל.

גורים הנולדים ושוהים לצד אמם זוכים באופן טבעי להאכלה וניקוי אינטנסיביים.
אם שמלקקת את גוריה מבצעת עיסוי שתפקידו בין היתר להגביר את זרימת הדם במערכת העיכול, הפנים והראש ולחטא את האיברים כמו גם את העיניים. גורי החתולים נולדים עם עיניים סגורות שמתחילות להיפתח לאחר כעשרה ימים. בהתחלה לעיניים יהיה גוון כחלחל ורק אחר כך יתקבע צבען הסופי. על מנת לטפל בגור שאמו אינה לצידו (יש לוודא זאת היטב לפני שנוגעים בגור משום שגור שדבק בו ריח אדם יידחה על ידי אמו) יש לדאוג לסביבה יבשה ונקייה, מזון, נקיון הגור וכמובן לאהבה.
כדאי למקם בקבוק חם ליד הגור כדי לווסת את חום גופו ולהאכילו בתחליף חלב לגורי חתולים. כתחליף לעיסוי בעזרת הליקוק אותו מבצעת האם, יש ליטול חתיכת צמר גפן ולעסות קלות את גופו של הגור על מנת לעודד פעילות מעיים. את ההפרשות בעיניים יש לנקות עם בד לח ולהשתדל לא להעביר את אותה מטלית בין עין לעין. אם כבר התפתחה דלקת דרוש טיפול תרופתי בדמות טיפות או משחה.

אצל הגור ששהה במרפאה הוזנחה הדלקת במשך זמן רב ואובחנה פגיעה בלתי הפיכה בקרנית. בדיקות נוספות הראו אובדן ראייה ועצבים המובילים לעין, ולכן לא היה מנוס מניתוח להסרת העין על מנת למנוע המשך סבל וסיבוכים. שבועיים שהה החתול במרפאה והתאושש אט אט. הניתוח בוצע כך שיוכל להבחין בצללים, עובדה שתעזור לו לשרוד. החתול התגלה כסימפטי ואוהב חתולים ואדם. הוא נח לו בכלוב, שקט חביב נוהם ומתלטף. עצוב היה לראותו ולהרהר כמה מעטים סיכוייו למצוא בית חם.

הילדה שהגיעה למרפאה עם אמה כדי לטפל בחתולתם הבוגרת ראתה אותו באשפוז ומייד חיבקה אותו וסירבה להיפרד ממנו. כל מה שנותר הוא רק לקבל את אישור אמה לאימוץ והסכמת הצעירה שהצילה את החתול. ליוונו את הגור מחובק לדרכו ואיחלנו לו חיים טובים ושקטים בביתו החדש שכבר כולל שתי חתולות בוגרות שבוודאי יאמצוהו אל חיקו…

0 Comments
0 Pings & Trackbacks

כתיבת תגובה