הכלב ניסה ללקק אתכם ונמנעתם מכך בשל ריח רע מפיו ?

ריח זהו אחד הסממנים שמצריכים בדיקת שיניים בכלבים וחתולים. מחלות פה וחניכיים הינן שכיחות בחיות המחמד וברוב המקרים מתחילות באבן שן שהולכת ומצטברת וגורמת לדלקת חניכיים, ריח רע מהפה, שיניים רופפות ורקובות ואף נשירת שיניים.

בטבע כלבים ללא שיניים לא מצליחים לשרוד ומתים הרבה לפני ששאר המערכות קורסות.

סממנים נוספים כמו : ריור, שינוי צבע השיניים לצהוב, ירידה בתאבון וחניכיים מודלקות או דמיות עלולות להעיד גם הם על בעיה בה צריך לטפל.

על מנת לתחזק נכון את שיני חיית המחמד ולמנוע בעיות יש להתייחס להמלצות הבאות :

מבחינת תזונה עדיף תמיד מזון יבש על מזון מורטב או מפחיות משום שהוא מתחכך בשיניים ומסיר פלאקים חיידקיים אשר עלולים להתקשות ולהפוך לאבנית. מזון יבש אף מביא להאצה בזרימת הדם בחניכיים שמשמרת אותן. יש להימנע ממתן דברי מתיקה ושאריות מזון ביתי.

גם החיות זקוקות לצחצוח שיניים על מנת למנוע ריקבון ואבנית. מומלץ להתחיל בשיגרת צחצוח קבועה כשהגור בן חצי שנה ובהדרגה להפוך התהליך לחוויה חיובית. ניתן גם להרגיל חיות בוגרות לצחצוח וחשוב לתת חיזוקים חיוביים במהלך הפעולה. בסוף הצחצוח אפשר לתת חטיף מתאים. אין להשתמש במשחות שיניים של בני אדם, משום שחומציות הפה שלנו שונה משלהם. ניתן למצוא משחות מותאמות עבורם.

בביקורת תקופתית הווטרינר יבדוק את הפה באופן יסודי ויצביע על בעיות. האבנית תוסר בהתאם לצורך בעזרת מכשיר דנטלי מיוחד כשהכלב מורדם או מטושטש. לאחר הסרת האבנית מעל ומתחת לקו החניכיים ייעשה טיפול בפלואוריד ויינתנו הנחיות להמשך טיפול.

0 Comments
0 Pings & Trackbacks

כתיבת תגובה