כמה פעמים דמיינתם שאתם מבינים את פשר התנהגותו או נביחותיו של הכלב ? מתי לאחרונה דמיינתם מצב בו לא צריך לנחש מה בעצם הכלב רוצה או מבקש ? כמה נחמד היה אם היינו מקבלים תשדורת "יש זר בחוץ וכדאי שתצאו לבדוק" במקום נביחות מטרידות וחסרות פשר.

ובכן, לאחרונה התוודעתי להמצאה חדשה שפותחה על יד חברה שוודית בשם NSID שפיתחה בין השאר קסדה המתיימרת לקרוא את מחשבותיהם של כלבים. ההמצאה אוזכרה בספרו השני של ההיסטוריון ד"ר יובל נח הררי "ההיסטוריה של המחר". הפרק דן בשינויים ופיתוחים אפשריים שטומן בחובו העתיד, על פי השקפתו של המחבר. עוד ציין ההיסטוריון כי מי שיהיה בריא גופנית בעוד חמישים שנה ויהיה לו מספיק כסף בחשבון הבנק – יוכל לחיות לנצח, אבל הפעם בחרתי להתמקד בהמצאה שהוזכרה בספר ונוגעת בתחום התמחותי. הקסדה לקריאת מחשבות כלבים בשם "No More Woof"

זהו פטנט חדש המנצל שלוש טכנולוגיות

  1. קורא EEG – יונקים יוצרים ומעבירים מחשבות בעזרת גלים חשמליים במערכת הנוירולוגית. בעשור החולף נתגלו תגליות מרחיקות לכת בנוגע לתפקוד המוח האנושי אבל אין תקדים למאמץ רציני לנתח את מחשבותיו של חברו הטוב של האדם. מאחר ומוח החיות פחות מסובך מזה של האדם יהא זה יותר קל לנתח באופן חד משמעי את התשדורות המועברות בו.
  2. מיקרו מחשב
  3. תוכנה מיוחדת שמבצעת את פעולת התרגום.

 

דפוסי המחשבה הנפוצים שאובחנו הם "אני עייף" "אני מתרגש" "אני רעב" ו "מי אתה" כשנתקל בפרצוף חדש. המעבדות פצחו בעבר בפרויקט גיוס תרומות וגייסו את הסכום הנדרש ואף יותר. משמעות הדבר שישנו ציבור די גדול שמאמין בפרויקט השאפתני. החברה טוענת שיש עוד פיתוח עד שהמוצר יימכר בחנויות אבל מאמינה שהמוצר ישנה את צורת התקשורת בינינו לבין חיות המחמד שלנו. רק נותר לי לקוות שיתרגמו את המחשבה "הווטרינר הזה ד"ר בן זקן נחמד, אפשר ללכת לבקר אותו ?".

 

 

0 Comments
0 Pings & Trackbacks

כתיבת תגובה